ATMOSFER TOPLULUĞUNUN KURUCUSU, GİTARCI, BESTECİ VE EĞİTMEN MUSTAFA DÖNMEZ’DEN İKİNCİ SOLO ALBÜM “KISA ÖYKÜLER”…
Tüm bestelerin, düzenlemelerin ve yapımın MUSTAFA DÖNMEZ’e ait olduğu “KISA ÖYKÜLER” albümü, Atmosfer Müzik Yapım etiketiyle müzik marketlerde...

Mustafa Dönmez gitarcı, besteci ve ‘yılların hocası’ kimlikleriyle özellikle kuzey cazı ve caz rock dinleyicilerinin uzun yıllardır bildiği ve müzikal adımlarını merak ettiği bir isim. Türkiye’nin ilk caz- rock, fusion topluluğu olan ATMOSFER’i 1986 yılında kurdu. Bu topluluk birçok konser ve festivallerde yer aldı. Mustafa Dönmez daha sonra Avrupa’da, Viyana’da ve Paris’te birçok konserler verdi. Farklı müzisyenlerle doğaçlama performansları yaptı. Paris’te soyut resim ve soyut müziğin bağlantılarıyla ilgili çalışmalarda bulundu. Türk müziğindeki makamların modern caz müziği içinde kullanımıyla ilgili çalışmalar yaptı. Oluşturduğu yeni kadroyla tüm besteleri ve düzenlemeleri kendisine ait olan “AĞAÇLARIN ÖYKÜSܔ adlı albüm 2007 Aralık ayında A.K. Müzik’ten yayınlandı. Ardından 2009 Aralık ayında “GİZEMLİ YOLCULUK” isimli solo albümü de A.K. Müzik’ten çıktı.

ALBÜM HAKKINDA
Mustafa Dönmez’in İkinci solo albümü olan “Kısa Öyküler”, 2012 yılının son aylarında kurduğu Atmosfer Müzik Yapım’dan 2013 yılının Şubat ayında yayınlandı. Albüm, Mustafa Dönmez’in yazdığı beş kısa öykünün müzik diliyle anlatıldığı ‘Kısa Öyküler’ adlı besteyle açılıyor. Geleceği bilmeden yaşadığımız hayattan kesitlerin ve farklı duygu hallerinin anlatıldığı albüm dokuz parçadan oluşuyor. Bu albümde gitarlar ve tüm enstrümanlar Mustafa Dönmez tarafından icra ediliyor. Albümün tek konuk ismi olan Ümit Onartan sekizinci parçada sopranino saksofon ile eşlik ediyor.

MUSTAFA DÖNMEZ DİSKOGRAFİ:

Kısa Öyküler – Atmosfer Müzik Yapım, 2013

Gizemli Yolculuk – A.K. Müzik, 2009

Atmosfer – Ağaçların Öyküsü – A.K. Müzik, 2007